Zayıflamak mı İstiyorsunuz?

Kahvaltıya Zaman Ayırın..!

Yeni bir güne sağlıklı, dengeli bir kahvaltı ile başlayan üyelerimizin kilo vermede daha başarılı olduğunu biliyoruz.. Kahvaltıyı atladığınız takdirde vücudunuzu yakıt almadan çalışmaya zorluyorsunuz, bu da siz  de sadece konsantrasyon eksikliği, düşük enerji seviyesi gibi sorunlar yaratmakla kalmıyor, sabahın ilerleyen saatlerinde poğaça, kek, börek gibi yüksek bodypuanlı yiyecekleri yemenize neden oluyor.
Kahvaltı, gayet kolay ve besleyici bir şekilde hazırlanabilecek bir öğündür. Örneğin orta boy bir kasede %0 yağlı süt, meyve dilimleri ve yağsız bir gevrekle hazırlanmış kahvaltıdan bütün gün yakıt olarak kullanabileceğiniz lif, kalsiyum, mineral ve C vitamini alırsınız.
Hepimizin çok iyi bildiği bir deyiş vardır; “Kral gibi kahvaltı yap, prens gibi öğle, fakir gibi akşam yemeği ye.” Bu söz çok doğrudur, zira yapılan araştırmalarda, günün erken saatlerinde yenen yiyecekler hem daha fazla doygunluk hissi vermekte hem de daha sonraki saatlerde daha fazla yemeği önlemektedir. Gece yenen yemekler ise hem daha az doygunluk hissi vermekte hem de kilo alma riskini arttırmaktadır.Sabahleyin acelesi olup kahvaltı yapmamayı zamansızlığa bağlayan üyelerimiz için seçeneklerimizi aşağıda sıralandı..

Mısır ve Pirinç Patlağı & Zeytin Ezmesi: 3 adet üzerine 3 tatlı kaşığı zeytin ezmesi (2.5 bodypuan)
 
Muzlu Smoothie: Küçük bir muz, 1 çay bardağı yağsız yoğurt, 2 tatlı kaşığı bal ve 125 ml %0 sütü blenderdan geçirin (3.5 bodypuan)
 
Peynir & Kraker: 4 kraker, 2 light üçgen peynir & domates dilimi (3.0 bodypuan)
 
Simit & Reçel: Simiti ortadan kesin ve sevdiğiniz bir düşük puanlı reçeli sürün (3.5 bodypuan)
 
½ Ballı Bagel: 2 tatlı kaşığı balı bagela sürün (4.0 bodypuan)
 
Öneri: Aceleniz varsa, bir akşam önce hazırlayıp işte yiyin.

125 ml %0 yoğurtun içine kayısı, kivi gibi 0.5 bodypaunlık meyveleri ezip katın (2.0 bodypuan)
 
Tavuk Jambon sandviç: 1 light sandviç ekmeğı, 2 dilim tavuk jambon, 1 uçgen light peynir, domates, salatalık (4.0 bodypuan)

Bir Cevap Yazın

Navigate