MFBDEN TATİLDE SAĞLIKLI KALMANIZA YARDIMCI ÖNERİLER

YOLA ÇIKMAYA HAZIR MISINZ?
             
Mayonuzu  & güneş kreminizi valize koydunuz, dudak koruyucunuzu ve tatil kitabınızı aldınız- uçakta okuyacağınız derginiz bile hazır! Bir iki haftalığına da olsa, koşuşturmadan uzak kalacağınız, güneşe doyacağınız, & tamamen rahatlayacağınız için çok heyecanlısınız. Fakat havuz kenarında rahatça dolaşmak konusunda kendinizi güvensiz hissediyorsanız, işte sizi gülümsetecek birkaç ipucu: 

Uçağa bindiğinizde diyete Hoşça Kal Demek Zorunda Değilsiniz
 
Doğru! Bildiğiniz gibi MFB’nin en güzel tarafı, dondurma olsun, çikolata olsun, Çilekli Daiqiri olsun, Bodypuan’larınızı biriktirip harcadığınız sürece sevdiğiniz yemekleri yiyebilmenizdir. Tatilde olmak “aşırıya kaçmak” demek değildir-fakat yeni deneyimler, hatta yeni tatlar size göz kırpar. Tatil yörelerindeki yiyecekler gündelik hayatta alışveriş arabanıza koyduğunuz yiyeceklerden çok daha lezzetli ve farklı tatlarda olabilir ve bu durum sizin iştahınızı kabartabilir. Yemeğin lezzetine olduğu kadar miktarına da dikkat ederek yerseniz her şey yolunda gidecektir.
 
Aktif olarak & aktivite Bodypuanı kazandığınız sürece daha çok yiyebilirsiniz.
Doğru! Tatilde yapmayı sevdiğiniz bütün güzel aktiviteler size aktivite Bodypuan’ı kazandırabilir.
Kimin kumsalda ayışığında romantik bir yürüyüş yapma fikrine içi gitmez? Ya da sıcak bir öğleden sonra güneşinde yüzmeye? İşte bütün bunlar size değerli aktivite Bodypuanları kazandırır- ve hareketli olmayı görevden çok zevk haline getirir.
 
 
SORU SORMAYA ÇEKİNMEYİN
 Şefe veya restoran sahibine yemeğin nasıl hazırlandığını sorarsanız sadece akıllı yemek seçimi yapmakla kalmayıp, kendi evinizde bile hazırlayabileceğiniz o yöre mutfağına ait ilginç bilgiler edinebilirsiniz.
 
LEZZETİN TADINA VARIN
Olgun domateslerle, çıtır çıtır salata, limon ve beyaz peynirle hazırlanmış muhteşem bir salata hayal edin- ağzınız sulanmaya başladı mı?
Tatil yemekleri anlatılamayacak kadar özeldir. Öyleyse bütün değişik, muhtemelen egzotik ve muhteşem meyve ve tatları tadın – ama nitelikten çok niceliğe dikkat edin.
 
VE SON OLARAK…
Tatilin sonuna kadar tadını çıkarmak için dengeli beslenin. Bol bol su için, bol meyve ve sebze tüketin
 
                                                       TATİLDE HAREKETLİ OLUN

Bildiğiniz gibi, eğer hareketli bir kişi olmanız sizin için çok yararlıdır, böylece vücudunuza faydalı olmak için spor salonunda ter dökmeniz gerekmez. Unutmayın ki kumsalda yürüyüş ve yüzme de aynı derecede yaralıdır.
Sadece cildinizi korumak için güneş kreminizi yanınıza almayı unutmayın ve gideceğiniz yerdeki harika hareket olanaklarını düşünün.
YÜZMEHayattaki en hoş zevklerden biri de kendimizi güneşe ve ılık sulara bırakmak olsa gerek. Üstelik bu zevk size her dalışda aktivite Bodypuanı kazandırıyor. Ne harika değil mi? Ara sıra sırtüstü yatıp dinlenseniz de, her havuza girişinizde en az birkaç kez bir baştan öbürüne hızlıca yüzün. Bu sadece diyetinize yardımcı olmakla kalmaz kollarınızı alt kısımlarını da sıkılaştırır.30 dakika yüzerek 4.0 BP kazanabilirsiniz!!
 YÜRÜYÜŞKırlarda ya da kumsalda yürüyüş yapın – aktivite Bodypuanı kazanın. Kumsalda yürüyorsanız, denizin sığ yerinden yürüyün çünkü suyun direnci havadan daha fazla olduğu için hem bacaklarınızı daha fazla çalıştırırsınız hem de sıcaktan bunalmazsınız.30 dakika orta hızla yürüyerek2.0 BP kazanabilirsiniz!
OYUN OYNAYINTatilde olmaktan yararlanın ve çocukluğunuzdaki hoplayın, zıplayın ve eğlenin. Çocuklarınızla, arkadaşlarınızla plaj voleybolu gibi oyunlar oynayın ve kendinizden uzaklaşın. Serinlemek için denize atlayın.30 dakika voleybol oynayarak  4.0 BP kazanabilirsiniz!!
DANS EDİNGidin, dans edin ve topladığınız aktivite Bodypuan’ ları için kendinizle övünün. Yarım saat dans ederek 4.0 BP kazanabilirsiniz!                     
YENİ BİR AKTİVİTE DENEYİNTatilde olmanın başka bir güzel tarafı da bize bir çok olanağın sunulmasıdır. Bizi rahatlatır ve yeni bir şey deneme sıkılganlığında kurtarırlar. Mesela neden sörf dersi almayasınız? Veya ata binmeyesiniz? Sadece vücudunuza iyi gelecek bir şey yapmakla kalmayıp tatilden yeni bir şey denemenin verdiği özgüvenle dönersiniz.Yarım saat at binerek 2.0 BP kazanabilirsiniz!
.

Bu ipuçlarını unutmayın:
*Akşam çıktığınızda, küçük bardaklarda, light kokteyller hazırlatın.
*Özel günlerde, şampanya her zaman hoşa giden bir içecektir ve  bir kadehi sadece                                 1.5 Bodypuandır.
*Plajda egzotik bir kokteyl içmeyi arzu ederseniz kremamsı Pina Colada veya White Russian yerine Çilekli Daquiri veya Margarita’yı tercih edin.
*Bütün gece dışarıda olacaksanız alkollü içeceklerin arasında su veya diet kola için.
İçkinin yanında atıştırdıklarınıza dikkat edin!
Genellikle diyetimizi bozan içki değil, yanında yediklerimizdir.
*Bavulunuza ihtiyaç duyduğunuzda atıştırmak için birkaç paket light bisküvi atın.                          
*Aslında her şeyden önemlisi de, mükemmel bir tatil yapmanız ve bir-iki “tatil” kilosu alsanız da dönüşte kolayca verebileceğinizi bilmenizdir
 
   İYİ TATİLLER, DÖNÜŞTE GÖRÜŞMEK ÜZERE !!                                        
 
 
  

Bir Cevap Yazın

Navigate