MFB ile Mangal Keyfi

Havalar ısınmaya başladı ve dışarıda daha fazla zaman geçirmek için iyi bir fırsat . Bu fırsatı değerlendirerek sağlıklı , lezzetli ve de az puanlı yemekler denemenin tam zamanı .Taze balık , tavuk, sebzeli kebap közlenmiş muz güzel havalarda mangal üzerinde size enfes lezzetler sunar. Bir de yanına Bodypuansız salata ve yaz meyveleriyle yapılmış pançı eklersek keyfinize diyecek olmaz.
 
 

Az Bodypuanlı mangal aparatifleri :

      Salata sosları ve yaz pançı :   
  
Taze soğan , mısır ve light mayonez ile yapılan patates salatasının 1 yemek kaşığı ( 0.5 ) Bodypuan.
Mangalda kumpir ortaboy ( 2.5 ) Bodypuan , büyük boy (4.0 ) Bodypuan
Lahana , havuç, soğan , light mayonez , limon suyu , tuz ve karabiberle yapılan salata ( 0.0 )Bodypuan + Light mayonez 1 Yemek kaşığı ( 1.0 ) Bodypuan
Her çeşit turşu ( 0.0 ) Bodypuan
Mangalda bütün mısır ( 1.0 ) Bodypuan
Mangalda yapılan patlıcan salatası , tuz , karabiber ,limon suyu ve sarımsakla (0.0) Bodypuan
Yaz pançı ( 0.5 ) Bodypuan – ( 1.5 ) Bodypuan 1 bardağı

Malzeme seçiminizde yaratıcı olun . Mangalda bütün ton balığı veya herhangi bir beyaz balık tercih edebilirsiniz . Bodywatchers balık listenizden yararlanabilirsiniz.

Aktif olun. Mangalınızı yaparken en sevdiğiniz müziği koyup dans edin. Böylece bir yandan yediklerinizi yakacak diğer yandan da eğlenceli bir mangal partisi yapmış olacaksınız . 30 dakika dans ederek ( 3.0 ) Bodypuan kazanabilirsiniz.

Ne kadar yediğinizin farkında olun , porsiyon büyüklüğünüz çok önemli. Mangaldan yiyeceklerinizi seçip alın ve hemen ordan uzaklaşın . Böylece canınızın çekmesini engellemiş ve atıştırmamış olursunuz.

Güneşin tadını çıkarın . Yaz geldi ve havalar ısındı. Taze salata , balık, tavuk , sebze ve yanında içilecek hafif içeceklerle hafta sonlarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Atıştırmalara dikkat ! Yiyeceklerinizin mangalda pişmesi uzun sürecektir. Bu süre içinde atıştıracak birşeyler isteyebilirsiniz . Bu durumda salata , kabak , domates, biber gibi çiğ sebzeler seçin. Bu sebzelerin hepsi ( 0.0 ) Bodypuan.

Light ürünleri seçmeyi unutmayın . Krema yerine light yoğurt veya light dondurma tercih edin. 1 porsiyon
60g ( 1.0 ) Bodypuan . Yemeğinizden sonra mangalda közlenmiş muz üzerine 1 porsiyon dondurma ile ağzınızı tatlandırabilirsiniz. ( 2.5 ) Bodypuan.

                                                                                         
 

Bir Cevap Yazın

Navigate