MFB Beni Motive Et!

                                             
                                             A’dan Z’ye motive olun!
 
Motivasyonun gerçekten ne anlama geldiğini hiç düşündünüz mü? Gizli güç. Hedefinize ulaşmanızda size en çok lazım olacak kuvvet. Aşağıda motivasyonunuzun her an zirvede olması için size yardımcı olacak 26 madde.
 
Ayak uydurabileceğiniz bir diyet seçin. MFB'yi size uygun bir zayıflama programı olarak seçtiğinizden diyetinize sadık kalmanız daha kolay olacak.
 
Belirleyin! Kaybetmek istediğiniz kiloyu en baştan belirleyin böylelikle hedefinize  ulaşmak daha kolay olacak.
   
Canlanın! Kilo vermeye başladığınızda kendinizi daha aktif hissetmeye başlayacaksınız. Canlanın ve daha fazla hareket edin.
 
Değişik birşeyler yapın! Her zaman yaptığınız şeyleri yapmaya devam ederseniz, hep aynı sonuçları elde edersiniz. Yaptıklarınız işe yaramıyorsa değişiklik yapın.
 
Etkili stratejiler belirleyin! Yaptığınız değişikliklerin işe yaradığını fark ettiğiniz takdirde bunları günlük hayatınızın bir parçası haline getirin.
 
Farklı fikirler üretin! Hedefinize ulaşmanızda size ve arkadaşlarınıza yardımcı olmak için yaratıcı olun. Örneğin sizinle aynı durumda olan bir arkadaşınızı Pazar sabahı birlikte yürüyüşe çıkmaya ikna edin.
 
Güveninizi kaybetmeyin! Belirlediğiniz hedefe ulaşmanız zaman alabilir ama her zaman başaracağınıza inanın ve kendinize olan güveninizi kaybetmeyin.
 
Hayal gücünüzü kullanın! Her sabah kalktığınızda kendinize birkaç dakika ayırın ve hedeflediğiniz kiloya ulaştığınızda nasıl olacağınızı hayal edin.
 
Istanbul’un tadını çıkarın!. Haftasonlarınızı değerlendirebileceğiniz ve zayıflamanıza yardımcı olacak aktivitelere katılın. Dans kursları, açık havada bisiklet turları, temiz havada yürüyüş vb.

Kararlı olun! İyi günleriniz olduğu gibi kötü günleriniz de olacaktır ama bu kötü günlerin sizi kararınızdan vazgeçirmesine izin vermeyin.
 
Lezzete önem verin. Yaptığınız yemeklerin lezzetli olmasına özen gösterin. Böylelikle yediğiniz yemek daha tatmin edici olacaktır.
 
Masaj yaptırın. Ara sıra kendinizi şımartın ve masaj yaptırın. Böylece hem vücudunuzu rahatlatmış hemde kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız.
 
3N’yi hep kendinize sorun. Nasıl, neden, nezaman…
 
Oturmaktan vazgeçin! Oturarak zaman kaybetmektense kendinizi sürekli meşgul edecek, sosyalleştirecek birşeyler bulun.
 
Planlı olun! Haftalık diyet programınızı önceden belirleyin, böylece bahaneniz olmaz ve diyet listenize uymanız daha kolay olur.
 
Rejim sözcüğünü hayatınızdan çıkarın. Çünkü MFB bir rejim değil bir yaşam biçimi, bunu hiç unutmayın.

Sağlığın herşeyden önemli olduğunu unutmayın. Yaptığınız diyetin daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için gerekli olduğunu ve bunu kendiniz için yaptığınızı hatırlayın.
 
Tatilleri hedefleyin. Birsonraki tatilinizi şimdiden planlayın ve o tatilde nasıl görüneceğinizi ve giyeceklerinizi düşünün. Bikini, kısa etekler, atletler, şortları…
 
Ufak hedefler belirleyin. Büyük hedefe ulaşmadan önce ufak hedefler belirleyin. Her ufak hedefe ulaştığınızda büyük hedefe biraz daha yaklaşmış olacaksınız.
 
Yavaş yemek yiyin. Hareketleriniz hızlı olsun fakat yemeğe harcıyacağınız zamanı uzatın.
 
Zevk aldığınız şeylere daha fazla zaman ayırın. Böylelikle hayattan daha fazla zevk alacak ve pozitif olacaksınız.

Unutmayın! Roma bir günde inşa edilmedi. Biz size yardımcı olabilmek için buradayız. 
 
  

Bir Cevap Yazın

Navigate