Kilo Verme Hazırlığı için 10 Yol

1.Söz verin. İlk adımınız kendinize söz vermek olmalıdır. Kendinize söz verin ve bunu birisiyle paylaşın, böylece diyetinize, egzersizlerinize ve hedef kilonuza karşı kendinizi daha sorumlu hissedersiniz.

2.Plan yapın. Kendinize en uygun planı seçin. Bu plan, hem egzersizinizi, hem de diyetinizi kolayca uygulayabileceğiniz şekilde olsun.

3. “Doğru zamanı” beklemeyin. Herkes,  mutlaka bir zamanlar kendilerine uygun, mükemmel bir diyete başlama tarihi belirlemiştir—tatilden sonra, yarından sonra, Pazartesi günü gibi… MFB, hiçbir mükemmel “diyete başlama zamanı” olmadığını fark etmenin önemli olduğunu düşünüyor.

4.Doğru düşünmeye çalışın.Ya hep, ya hiç” şeklinde düşünmeyin. Bütün yaramaz yiyeceklerden vazgeçmek, ya da haftanın her günü aşırı egzersiz yapmak zorunda değilsiniz. Sadece, yaşam tarzınızda uygulayabileceğiniz küçük değişiklikler yapın ve zaman içinde sonuçlarını alın.

5.Gerçekçi olun. Şu andaki hayatınızı gözden geçirin ve egzersiz ve yiyecek planı ile ilgili neleri başarabileceğinizi düşünün. İş hayatınız ve aile sorumluluklarınız dahil yaşamınızın bütün yönlerini göz önünde bulundurun. Önümüzdeki iki ay iş seyahatinde olacaksanız, fiks bir beslenme planı yerine muhtemelen restoranlarda sağlıklı yeme planını düşünmelisiniz.

6.Egzersize zaman yaratın. Fitness kilo vermenin ve korumanın anahtar unsurudur. Günlük programınıza uygun, mantıklı bir egzersiz planı yapmak önemlidir. Egzersize ne kadar  zaman ayırabileceğinizi düşünün. Sizi doğru yönde hareket ettirecek her şey iyi bir başlangıçtır. Fiziksel aktiviteyi her gününüzün bir parçası haline getirmeye karar verin. Bütün bu ekstra adımlar birikir, yemek tatilinde veya alışveriş merkezinde yürüyüş gibi, egzersiz olarak düşünmediğiniz hareketlerle çok daha kolay kilo vermenizle sonuçlanır.

7.Sizi neyin motive ettiğini keşfedin. Kilo hedefinize ulaşmak için size nelerin yardımcı olabileceğini kendinize sorun. Örneğin, bir egzersiz arkadaşı mı yoksa belirli hedeflerde bir ödül mü? Sevdiğiniz sağlıklı yiyecekleri nasıl bir araya getirebilirsiniz? Hangi aktivite size iş gibi gelmez? Bunların cevapları size uygulayabileceğiniz bir planın formülünü verir.

8.Diyet olarak değil, yaşam tarzı değişikliği olarak düşünün. Kilo vermeye hazırlanmak diyete başlamak değil, hayat tarzınıza uygun, sağlıklı ayarlamalar yapmaktır. “Diyette olmak”  bir sonun olacağını ima eder. Sağlıklı kiloyu korumak için, yapacağınız diyet ve egzersiz değişimleri kalıcı olmalıdır.

9.Kilo vermek için bir grup yaratın. Fitness sınıflarına katıldıkça yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Yoga, aerobik, bisiklet çevirme veya kickboks derslerine katılmak size destek verir. Spor salonunda arkadaş edinmek hem kilo vermenizi daha eğlenceli hale getirir, hem de daha etkili olur.

10.Dış kaynakları kullanın. Yemek hazırlamakla ilgili sorun yaşıyorsanız, MFB, sizin için yemeklerinizi hazırlayıp, çevrenizde ne tip spor salonu ve parkları olduğunu araştırıp kilo hedefinize ulaşmayı daha da kolaylaştırır. Bu, bir diyet için hazırlık yapmak değil, hayatınızı diyet yapmak zorunda olmamak için değiştirmektir. Sonuç olarak, sağlıklı yiyecek seçimleri ve düzenli egzersiz o kadar hayatınızın bir parçası haline gelecektir ki, artık hiç düşünmek zorunda bile kalmayacaksınız!

Bir Cevap Yazın

Navigate